Diena, kad izraksta no slimnīcas visbiežāk ir priekpilna un tiek gaidīta ar nepacietību. Īpaši tas novērojams senioru vidū, jo lielākā bailes vecumdienās ir nenonākt sociālās aprūpes namā. Vēlme nonākt mājās ir tik spēcīga, ka atgriežoties mājās patiesi veselība mēdz uzlaboties. Ierastajā vidē senioram nav lieka stresa un pat sienas ārstē. Priecīgais notikums liek senioram jau no iepriekšējā vakara sapņot par savu gultu, kamēr piederīgajiem, it īpaši vientuļām sievietēm vai gados vecākiem radiniekiem, tas ir stress, kā tikt mājās, ja pacients ir guļošs vai mazkustīgs. Visbiežāk medpersonāls ir pretimnākošs, lai senioru pa slimnīcas gaiteņiem izvizinātu ar ratiņkrēslu, taču prieki beidzas pie slimnīcas teritorijas robežas. Ko tālāk? Guļoša vai mazkustīga piederīgā transportēšanu var uzņemties piederīgie, ja ir fiziski pietiekami spēcīgi un ir pieejams transporta līdzeklis. Taču, ja gadījumā nav iespējams pašorganizēties vai ir sajūta, ka paši netiksiet galā, tad turpini lasīt, lai rastu sirdsmieru un zināšanas par alternatīvām
Šajā gadījumā ātrā palīdzība gan nepalīdzēs, jo tas nav neatliekams izsaukums un kāda cita cilvēka dzīvība var būt atkarīga no katras sekundes, ko brigāde pavadītu pārvadājot slimnieku, līdz ar to šāda iespēja parasti nepastāv, jo īpaši reģionos, kur brigādes ir uz izķeršanu. Visbiežāk tas ir kāds slimnīcas darbinieks, kas ar darba auto nogādā pacientu līdz dzīvesvietai un nenodrošina uznešanu uz 2.stāvu vai ienešanu mājā. Faktiski pakalpojums tikai aizstāj taksometra pakalpojumu, kas, iespējams, Rīgā nav tik aktuāli, taču reģionos tas ir ļoti būtiski, jo taksometri ir praktiski nepieejami, it īpaši, ja līdz dzīvesvietai no reģionālās ārstniecības iestādes ir jāmēro vairāki desmiti kilometru. Vairākas ārstniecības iestādes nodrošina sociālo darbinieku, kas palīdz vientuļiem pacientiem sakārtot jautājumus par transportu uz mājām, kā arī nodrošina pakalpojumu slimnieku nogādāt mājās ar speciālu transportu. Visbiežāk šis pakalpojums ir par papildus fiksētu samaksu, taču par izmaksām jāinteresējas ārstniecības iestādē. Tas vai maksa tiek piemērota, var būt atkarīgs no dzīvesvietas attāluma vai arī netikt piemērota vispār.
Ja senioram jau ir piešķirta sociālā aprūpe no pašvaldības puses, tad jāvēršas uzreiz pie aprūpes pakalpojuma sniedzēja. Palīdzība, ko var saņemt ir ratiņkrēsls īslaicīgai lietošanai, kuru jāatgriež pēc pāris stundām vai atsevišķi vienojoties pēc ilgāka laika, vai pilnvērtīga pacienta nogādāšana no slimnīcas gultas līdz mājas gultai, kad darbinieks/-i ierodas slimnīcā, lai palīdzētu pacientu nogādāt uz specializēto transportu un palīdzētu senioru nogādāt līdz pat gultai un arī iecelt tajā. Darbinieki ir apmācīti, kā šādu pacientu pareizi celt, pareizi nest, līdz ar to paši izvērtē cik cilvēku iesaiste būs nepieciešama. Visbiežāk šāds pakalpojums tiek sniegts bez papildmaksas. Gadījumā, ja līdz šim sociālā aprūpe nav bijusi nepieciešama, tad var vērsties pie pašvaldības sociālā dienesta. Katrā pašvaldībā Sociālais dienests nodrošina nedaudz atšķirīgu pakalpojumu klāstu, līdz ar to, ja pašvaldībā kurā atrodas ārstniecības iestāde nav šāda pakalpojuma, tas nenozīmē, ka tur, kur atrodas seniora dzīvesvieta, pakalpojums nebūs pieejams. Sociālais dienests attiecīgi informēs piederīgo par iespējām pie kā griezties pašvaldības ietvaros vai sniegs informāciju par vispārējām reģionālām iespējām pacientu pārvadāšanai. Par pārvešanas formātu un, kas šajā procesā būs iekļauts, jāvienojas ar sociālo dienestu vai trešo pusi jeb pakalpojuma sniedzēju.
Latvijas teritorijā ir vairāki individuālie pakalpojuma sniedzēji, kas pacientu nogādāšanu mājās vai pārvešanu uz citu ārstniecības vai rehabilitācijas iestādi. Tās var būt nevalstiskās organizācijas vai komersanti. Pakalpojums nodrošina specializētu transportu, ja pacients jāpārvadā guļus vai nepieciešams ratiņkrēsla pacēlājs u.c. iespējas. Šis pakalpojums visbiežāk ir maksas un parasti sastāv no fiksētas maksas par pakalpojumu + mainīgas daļas, kas veidojas par katru nobraukto kilometru. Bieži mainīgo daļu aprēķina tikai viena virziena km, taču tas atkarīgs no pakalpojuma sniedzēja. Lai arī šis ir maksas pakalpojums, šo versiju ir lietderīgi izvēlēties, ja pacientam ir jābūt guļus pozīcijā arī pārvadāšanas laikā, piemēram, pēc smagām operācijām.
Brīdis, kad latvieša lepnums jāmet pie malas un jālūdz palīdzība. Jāizvērtē, kam palīdzība tiek lūgta, vai persona ir uzticama un patiešām ieradīsies noteiktajā vietā un laikā ar transporta līdzekli, kā arī vai uzrunātā persona potenciāli varēs palīdzēt, ja būs jāceļ vai jānes pārvadājamā persona. Vēlams, ka iesaistīts ir vismaz kāds stiprā dzimuma pārstāvis, kas palīdzēs piecelties/apsēsties vai pat pārcels senioru no ratiņkrēsla iekšā mašīnā vai palīdzēs pacelt, lai uznestu pa kāpnēm daudzdzīvokļu mājā vai ienest privātmājā, kur ar mašīnu pie durvīm nepiebraukt. Vēlams, vairāki stiprā dzimuma pārstāvji, kas senioram pazīstami un uzticami, lai mazinātu stresu. Vai šī ir maksas vai bezmaksas iespēja un vai maksa izpaužas naudā vai ar barteri, savstarpējā palīdzībā vai pāris konservāciju burciņās no pagraba - tas jau atkarīgs no savstarpējās vienošanās. Pat, ja šķiet, ka nevarēsi nogādāt senioru vai smagāk slimu pacientu mājās vai ir baiļu sajūta, ka tas no priecīga notikuma kļūs par ļaunu murgu, kur traumas varat gūt abi, izeja un iespējas ir, tikai ir jāmet lepnums pie malas un jāinteresējas ārstniecības iestādē, sociālajā dienestā, pie privātajiem pakalpojumu sniedzējiem vai varbūt atrisinājums ir tuvējā radu, draugu, kaimiņu lokā. Pakalpojuma maksas ir visnotaļ demokrātiskas, tas dod sirdsmieru, ka iespēju atradīs jebkāda maciņa īpašnieks un izrakstīšanas diena tomēr paies pacilātā noskaņojumā.