Imunitāte - veselības atslēga

Aizsardzība pret dažādām saslimšanām, kā arī starojošas ādas un lieliskas pašsajūtas veiksmes atslēga ir spēcīga imunitāte. Tas ir organisma aizsargmehānisms no dažādiem ārējiem un iekšējiem apdraudējumiem - baktērijām, vīrusiem, infekcijām, sēnītēm, svešķermeņiem u.c. Imunitātes galvenie elementi ir - limfocīti (T un B), neitrofīli, makrofāgi, imūnglobulīns, to galvenais uzdevums ir aizsargāt organismu, radot antivielas pret ārējo kaitējumu. 

Cilvēkam piedzimstot, jau ir imunitāte, taču tā kā imunitāte ir atkarīga ne tikai no paša organisma, bet arī no apkārtējās vides, tā aug un attīstās līdz ar cilvēku. Katram indivīdam ir iedzimtā imunitāte, kas ir kopš dzimšanas brīža un iemantotā imunitāte, kas rodas, tad, kad organisms nonāk saskarē ar jaunu apdraudējumu, pret kuru tiek saražotas antivielas dabīgā ceļā, piemēram, pārslimojot gripu vai mākslīgā ceļā, piemēram, saņemot vakcīnu pret gripu.

Par imunitāti ir jārūpējas visas dzīves garumā, jo tā ne tikai aizsargā no vīrusiem, arī novērš iekaisumu procesus, kas tiešā veidā ir saistīti arī ar veselīgas ādas, matu un nagu izskatu. Vistiešākajā veidā imunitāti ietekmē vide, kurā indivīds atrodas (pārāk sterilā vidē, imunitāte var tikt novājināta, jo nesaskaras ar ārējiem kairinājumiem un neveido pietiekamu daudzumu antivielu), ēdienkarte (imunitātei vērtīgas vielas cilvēks uzņem līdz ar pārtiku, nesabalansēta uztura gadījumā, imunitāte novājinās nepieciešamo vielu trūkuma dēļ), fizisks vai psihoemocionāls stress (pārslodze un stress tiešā veidā ietekmē imunitāti, to novājinot).


Imunitātes stiprināšanai ir svarīgi pietiekami gulēt, pareizi un sabalansēti ēst, kā arī uzņemt pietiekamā daudzumā vielas, kuras ar pārtiku nav iespējams pietiekami uzņemt - vitamīni C;B; D, magnijs, kalcijs, cinks; omega taukskābes, antioksidanti.